O nas

Fagum Stomil to ponad 120 lat tradycji

FAGUM – STOMIL jest firmą specjalizującą się w produkcji obuwia zawodowego i ochronnego, z gumy, tworzyw sztucznych, super lekkiego materiału EVA oraz TRC. Nasz dorobek to doświadczenia i tradycje w produkcji artykułów gumowych sięgające końca XIX wieku.

Zmieniają się czasy, realia gospodarcze, technologie – niezmienna pozostaje dbałość o jak najwyższą jakość naszych butów, gdyż od niej zależy bezpieczeństwo, zdrowie, a często i życie naszych klientów przy wykonywanej pracy – gdziekolwiek pracują. Historia firmy FAGUM – STOMIL związana jest z działalnością dwóch przedwojennych łódzkich fabryk : Towarzystwa Akcyjnego Wyrobów Wełnianych i Gumowych utworzonego w 1899 roku, które zapoczątkowało rozwój przemysłu gumowego w Łodzi i spółki Angielsko – Szwedzko – Polskiej przemysłu gumowego „Gentelman” utworzonej w 1925 roku.

W roku 1948 obie firmy połączono w jedno przedsiębiorstwo działające w dwóch zakładach aż do końca lat 60, kiedy to wybudowano nowoczesną fabrykę,która do roku 2015 była siedzibą firmy FAGUM – STOMIL, po czym przenieśliśmy firmę do dotychczasowego oddziału w Łukowie.

Jakość przede wszystkim

Od wielu lat FAGUM – STOMIL specjalizuje się w produkcji obuwia ochronnego i zawodowego. Nasze buty, oprócz pierwotnej i tradycyjnej osłony stóp, przed wodą, zimnem, mają przede wszystkim zapewniać wysoce wyspecjalizowaną ochronę nóg użytkowników przed różnorodnymi zagrożeniami.Przeznaczone są dla osób zatrudnionych w różnych gałęziach przemysłu przetwórczego i chemicznego, energetyce, górnictwie, służbach ratownictwa przeciwpożarowego, budownictwie, transporcie, rolnictwie, leśnictwie i rybołóstwie.

Wszędzie tam gdzie człowiek w swej aktywności ujarzmia siły natury, czerpie z jej bogactw, stawia czoło żywiołom, zmienia świat burząc i budując, potrzebne są buty oznaczone marką FAGUM – STOMIL.

Buty te, oceniane wysoko za jakość wykonania, trwałość i niezawodność, znajdują odbiorców nie tylko na rynku krajowym, ale również w wielu krajach Europy i świata.

Marka TECHWORK

Potrzeby naszych klientów oraz rozwój firmy sprawiły, iż FAGUM-STOMIL stworzył nową markę TECHWORK, specjalizującą się w produkcji obuwia zawodowego oraz bezpiecznego, ze skór naturalnych i syntetycznych, zapewniających wyjątkowy komfort i higienę pracy w każdych warunkach. Obuwie Fagum-Stomil występuje w zróżnicowanych pod kątem przeznaczenia i ceny kolekcjach, co gwarantuje możliwość doboru optymalnej ochrony.

Innowacyjna technologia LIGHT TECH

W innowacyjnej technologii „Ligh Tech” zostały wykonane obuwie z nowego materiału
TRC Thermo Rubber Compound, który łączy w sobie super lekkość materiału EVA i wytrzymałość gumy.

Zapewnia on również doskonałą izolację termiczną, dzięki czemu użytkownik będzie przygotowany na każde warunki atmosferyczne.